Novosti u našim kolekcijama / News in our Collections

Autor Tema: Servisiranje zippa  (Posjeta: 838 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aca_3007

• Trade Count: (0)
  • Forum User
  • Spol: Muški
Servisiranje zippa
« : Siječnja 02, 2020, 09:29:12 prijepodne »
Pošto neznam gdje da uguram ovaj topic bubnem ga ovdje pa kako bude, naime zanima me kako vi tj kako je pravilno i kada čistiti zippo, relativno sam nov u ovom svijetu i volio bi da me moj upaljač dura dugo koliko i garancija  :capito:

Također me zanima gdje kupujete fitilje i vatu ? kremen i benzin mogu naći na tisku bez problema ali ostalo nigdje da nabavim pitao na tisku teta rekla da im putnik sto prodaje benzin i kremen vise ne dolazi tako da ga nemoze ni pitati, pitao i na Croduxu čiko reko da nema da misli da je nekad bilo ali sad da nema :( pa evo ako tko ima ideju nek javi

Uglavnom prije par dana sam malo guglao i iskopao na YT video gdje tip čisti zippo za alkoholom znači na štapić za uši i trlja, naravno uzeo sam stapic i pošto nisam imao nista drugo uzeo i rakiju malo u sebe malo na stapic i trljaj naravno bilo je čađi na izvoz pogotovo oko fitilja i u poklopcu.

Offline Kalmageddon

• ZFC - MAN OF HISTORY
  • Administrator
  • Trade Count: (+7)
  • Forum User
Odg: Servisiranje zippa
« Odgovori #1 : Siječnja 02, 2020, 11:39:37 poslijepodne »
Ne brini se previse oko toga, to je obican komad mesinga presvucen sa kromom..Ne moze se on pokvariti... Kad mjenjas fitilj, izvuces stari van, ocistis zippo benzinom ili alkoholom dimnjak iznutra, ubacis novi fitilj, preslozis vatu, stavis novi kremen i samo dalje peri deri :D

Vidim da si iz Zupanje, ja sitnice za zippo(fitilj,kremen, benzin) uzimam ili na Tisku ili u Tobacco shopu kod stare autobusne stanice u Vinkovcima, tamo bi ga moralo biti. Vatu za Zippo niti sam vidio da netko prodaje niti sam cuo da ima potrebe da se mjenja. U najgorem slucaju ako se ova za 20 godina koristenja raspadne i medicinska ce raditi posao, samo je gusto napakiras a prethodno natopis benzinom. Lp
« Zadnja izmjena: Siječnja 02, 2020, 11:40:14 poslijepodne Kalmageddon »

Offline aca_3007

• Forum User
« Odgovori #2 : Siječnja 03, 2020, 09:19:17 prijepodne »
ajde super briga manje :D

ja sam mislio da se to mora ono cesce servisirati jer mi nedavno upaljac nije htio paliti... i ja vidim fitilj crn reko ajde budem ja zamjenio strane pa ce paliti on (nepitaj ni sam neznam zasto jednostavno nisam odrezo) mhhh... palio prva tri četiri puta i vamo tamo drž nedaj skuzim ja fitilj opet crn i odrezem crni dio i sad evo pali kako kad nekad od druge nekad od dvadesetdruge ali sve se kontam da mi se tocak rasklimo i da ne baca iskru po fitilju onak na oko se moze viditi koliko šeta pa se sada razmisljam da ga posaljem na servis neznam ni sam zao mi je da mi stoji u ladici.

ma otvorio se neki tobacco shop i u zupanji prije slagat cu godinu dana bio sam unutra ali mislim da nije to klasicni tobaco shop kao taj kod stare autobusne ovaj prodaje sve od uredskog materijala do elektronike suvenira cak popravlja mobitele itd... budem svakako oso tamo i pitao, ako nebude ni tamo onda cu morati jednom kad budem u VK otici i uzet si za nedaj boze :D

sto se vate tice jedino sam vidio na ebayu da ju prodaju.... ''orginal''
« Zadnja izmjena: Siječnja 03, 2020, 09:20:16 prijepodne aca_3007 »

Offline Kalmageddon

• ZFC - MAN OF HISTORY
  • Administrator
  • Forum User
« Odgovori #3 : Siječnja 03, 2020, 10:55:35 prijepodne »
Ako ne dozvolis da se kremen potrosi do kraja, nego ga redovito mjenjas, ne bi smio kotac da se potrosi i rasklima :D

Offline aca_3007

• Forum User
« Odgovori #4 : Siječnja 03, 2020, 01:57:22 poslijepodne »
a tu je problem :S ma desilo mi se dva tri puta da sam potrosio kremen i da sam onda krenio tockic :(

Offline willyz

• Global Moderator
  • Trade Count: (+5)
  • Forum User
  • Zippo Friends Croatia member Nr. 007
    • galerija
« Odgovori #5 : Siječnja 03, 2020, 02:39:05 poslijepodne »
Ako misliš na servis u smislu slanja upaljača na popravak u Njemačku, možda bi dobio novi insert jer se on ne servisira nego mjenja. Kod popravka kučišta daju novi insert bez obzira u kakvom stanju bio stari.
Tako je bar bilo prije par godina, kad sam ja svoje slao.
Možda je jednostavnije naručiti samo novi insert, ne bi trebalo biti skupo.
« Zadnja izmjena: Siječnja 03, 2020, 02:40:31 poslijepodne willyz »
- It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses. - Hit it.

http://www.zippo-friends-croatia.com/galerije/willyz/index.php

Offline aca_3007

• Forum User
« Odgovori #6 : Siječnja 03, 2020, 07:39:16 poslijepodne »
Što je isplativije tj koliko kosta to slanje u njemacku? A koliko je novi insert? I gdje ga naruciti naravno

Offline willyz

• Global Moderator
  • Trade Count: (+5)
  • Forum User
  • Zippo Friends Croatia member Nr. 007
    • galerija
« Odgovori #7 : Siječnja 03, 2020, 09:43:37 poslijepodne »
Ne znam točno, pitaj u pošti...možda 30ak kuna
a inserti, ebay, njuškalo, satelit tbm...
- It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses. - Hit it.

http://www.zippo-friends-croatia.com/galerije/willyz/index.php

Offline Kalmageddon

• ZFC - MAN OF HISTORY
  • Administrator
  • Forum User
« Odgovori #8 : Siječnja 06, 2020, 01:12:54 poslijepodne »
Evo sve potrepstine za odrzavanje Zippoa na jednom mjestu.. Fitilj, kremen, vata..

https://americanshop.hr/hr/113-zippo?order=product.price.asc